Doktorlar Dizisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doktorlar Dizisi

Doktorlar, Doktorlar Dizisi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Röportajlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
ada
Moderatör
Moderatör
ada
-Doktorlar Dizisi Fan Clup www.doktorlardizisi.forumm.biz®.
Röportajlar Vide
MesajKonu: Röportajlar Röportajlar Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 6:05 pm

röportajları burada paylaşabiliriz Wink
ada
Moderatör
Moderatör
ada
Röportajlar Vide
MesajKonu: Geri: Röportajlar Röportajlar Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 6:05 pm

Konu: Röportajlar 06.02.08 20:58

--------------------------------------------------------------------------------

Bana kimse 'elinde silahla karizmatiksin' demesin!

Ünlü oyuncu Bekir Aksoy, dizi sektöründe kaliteden çok reytinge endeksli hareket edildiği için sorun yaşandığını söylüyor.

'Doktorlar' dizisinin cerrahlarından, oyuncu Bekir Aksoy, ekranlardaki dizi furyası hakkında yorumlar yaptı. Utanacağı işler yapmak istemediğini belirten Aksoy, "Sokağa çıktığımda kimseye 'mafya babası rolünde çok iyidin' 'elinde silahla çok karizmatiktin' dedirtmek istemiyorum" dedi.

Ekranlardaki dizi fırtınasının bir sektör yarattığını, tıpkı bir şirket gibi, iş yapan, para kazandıran dizilerin ekranlarda kaldığını, diğerlerinin elendiğini anlatan Aksoy; "Televizyonda kaliteden çok reyting'e endeksli hareket edildiği için sorun yaşanmaktadır" dedi.

Bununla birlikte, gerçek başarıyı, kalitesinden ödün vermeden yayınlanan dizilerin elde ettiğini belirten Aksoy şöyle konuştu:
"Kalitesi de düşünülerek yapılan işlerin, hem zamanla halk tarafından sahiplenildiği hem de yıllarca varlığını sürdürdüğünü görüyoruz. Mesela 'İkinci bahar' ve ' Süper Baba' böyle dizilerdi. İlk başlarda düşük reytinglerle ilerleyen ama zamanla sahiplenilen ve bir sonraki bölümü iple çekilir hale gelen dizilerdi. Bugün tekrarı yayınlansa yine izlenecek çalışmalar bunlar. Diğerleri ise, kalitesiz işlerse çöp olup gidecektir
ada
Moderatör
Moderatör
ada
Röportajlar Vide
MesajKonu: Geri: Röportajlar Röportajlar Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 6:06 pm

BEKİR AKSOY RÖPORTAJI

Doktorlar’a evet demenizde neler etkili oldu?
Bekir Aksoy: teklif geldiğinde oyuncu kadrosunda bir sorun olur mu diye düşündüm. Herkes anasının karnından tiyatrocu olarak doğmuyor. Ancak diziyi izlediğimde bütün oyuncuların senaryoya uyduğunu gördüm. Oyunculuk kimsenin tekelinde bir meslek değil. Özellikle diziler çok farklı. Çünkü tiyatro performansı ile dizilerdeki oyunculuk performansı aynı şey değil. Dizi ifade işidir. Dizide ben kalp damar cerrahı Suat’ı canlandırıyorum. Güçlü ve kendinden emin olan biri.
Kutsi’nin oyunculuğunu nasıl buldunuz?
B.A: Kutsi’yi başarılı buluyorum. İyi oyunculuk çıkartıyor.
Omuz Omuza’dan sonra başka bir projede neden yer almadınız?
B.A: Benim oyunculuk dışında başka işlerimde vardı. Bir iki sene o işlerle ilgilendim. Vurdulu kırdılı mafyalı işler geldi. İnanmadığım bir projede yer almam. Mafyada da oynarım ama mafya kahraman değilse oynarım. Genelde mafyayı kahraman gösteren işler geldiği için oynamadım. Bu işi seçmemin nedeni ise; HAYAT ALMIYORUZ, HAYAT KURTARIYORUZ.
Doktorlar’da kullanılan terimleri kullanmakta zorlandınız mı?
B.A: evet, doktorlar bu terimleri kendi aralarında şifre gibi kullanıyorlar. Öyle şeyler söylüyorsun ki hastanın kafası karışıyor. Biz doktorlar kadar öğrenemiyoruz. Sadece senaryoda yazan şeyleri öğreniyoruz. Söylediğimiz şeyi o anda öğreniyoruz ama sonrasında bana sorsan söyleyemem.

alıntıdır..
ada
Moderatör
Moderatör
ada
Röportajlar Vide
MesajKonu: Geri: Röportajlar Röportajlar Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 6:06 pm

Bekir aksoy (internetten yazdı ama olsun:))
bu proje önunuze geldıgınde neler hissettıniz?
tamam ben bu rolü oynamalıyım tam benlık mı dedınız yoksa uzun bır süre karar vermek için düşündünüz mü ve su an iyi ki böyle bir proje içinde yer almısım diyormusunuz?

Bekir AKSOY: Bu proje geldiğinde ben tutacağından çok emindim hem konu, hem de kast olarak çok uygundu, hatta bana yapım şirketinden sormuşlardı 'bu dizi ne kadar sürer ' diye, 150 bölüm demiştim. Herkes çok şaşırmıştı. herhalde biaz yaklaştık..

Bekir AKSOY:sevginizi ve ilginizi bu kadar yakından hssetmek çok güzel..

Bekir abi kısa bir Sorum olacaktı Dizide Zenanla Sürekli sanki Bir Kapış içindesiniz İkinizde Hırslı Bir Cerahı Canlandırıyosunuz acaba gerçek Hayattada Bu Kadar Hırslımısınız.......

Bekir AKSOY: Kesinlikle hırslı değilim, ama en iyisini yapmak için bir çaba içindeyimdir

Bekir AKSOY: İyi bir proje gelirse zaten düşünüyorum,ama şu ana kadar beni çok mutlu edecek birşey gelmedi, bakalım. Ben komplexlerimden rekabetten ve hırstan arınmış insanları severim. Beni mutsuz edecek herhangi bir andan ve kişiden uzak kalmayı tercih ederim. O yüzden mümkün olduğu kadar kendi istediklerimi yapmayı tercih ederim.

Bekir AKSOY: Mavi, balık burcuyum yaa! Spor giyinmeyi tercih ederim..

1-hangi takımı tutuyorsun
2-resim yapmak gibi başak yeteneklerin var mı
3-kendini izlerken eleştiriyor musun

Bekir AKSOY: Fenerbahçeliyim, beste yapıyorum ve kendimi izlerken çok eleştiririm.

şuana kadar izleyipte duygulandığınız bir sinema filmi var mı?

Bekir AKSOY: Hayat Güzeldir..

bekir abi özele giriyo ama burada herkesin merak ettiği konu şu Melike Güner ile evleneceğinize dair söylentiler çıkmıştı 1 hafta önce acaba doğru mu

Bekir AKSOY: Yakında bu sorulara cevap vereceğiz

*suata benzeyen yönleriniz var mı?*

Bekir AKSOY: Aslında var.. Ama Suat kadar kararlı davranmıyorum..

1)Hayatında asla vazgeçmem dedigin 3 şey?
2)Çekerken en zorladıgın sahneler..?
3)Burda bizimle konusmak sana ne tür duygular hissettiyor..''Hey Allah'ım bunlarda nerden çıktı mı..*'' diyorsun yoksa''Aman Allah'ım ne dadlu seyle rbunlar '' mın

Bekir AKSOY: 'Aman Allahım ne dadlu şeyler bunlar' diyorum, Sevdiğim ve önemsediğim hiçbirşeyden vazgeçmem, galiba bunlara sizde dahilsiniz.. Çekerken zorlandığım sahnem olmadı.. Çünkü, oyunculuktan keyif alıyorum..

Melike Ablamı daha önce ilk hangi dizide izledin?

Bekir AKSOY: Daha önce oynadığı bütün projeleri çok beğeniyorum.. Ve "Doktorlar"da da inanılmaz başarılı buluyorum.

ya bekir abicim msn kullanıyormusun ne olur cvp verırmısın

Bekir AKSOY: Bilgisayar başında fazla vakit geçiremiyorum. Ykında bir site kuracağız belki, inşallah orada buluşuruz.

dızıde cok basarılı bır kalp cerrahını canlandırıyorsunuz.bu dızıden sonra hıc keske doktor olsaydım dedıgınız oldumu?

Bekir AKSOY: Cerrah olmak çok çok zor birşey; ama, insan hayatı kurtarmanın ve mutlu etmenin çok değerli bir tarafı var. Sırf bu yüzden cerrah olmak isteyebilirim

sette kutsiyle aranız nasıl

Bekir AKSOY: Sadece Kutsi ile değil bütün oyuncu arkadaşlarımızla çok keyifli bir arkadaşlığımız var. Ama Kutsi iyi bir arkadaşım.. Onu gayet başarılı bulurum..

1.boyunuz kaç cm
2.şuana kadarki dizilerde giydiğiniz kıyafetler kendi seçiminiz mi?

Bekir AKSOY: 1.87, Kostümcülerle beraber karar veriyoruz..

doktorlardan sonra seni dizilerde görcekmiyiz?

Bekir AKSOY: Önce Doktorlar tabii..Ama "Doktor"lar bittikten sonra gene farklı ve onun kadar kaliteli bir iş olursa düşünebilirim.

ve son mesaj...
Bekir AKSOY: Kusura bakmayın şu anda iş vakti. Bu yüzden sizden ayrılmak zorundayım.
Her ne kadar yanyana olamasakta, yüz yüze bakamasakta, beraberce oturup birlikte kahve içemesekte, bu kısacık ama çok keyifli sohbet için, duygularınız için, sevginiz için,bana ve arkadaşlarıma sizler için daha güzel şeyler yaratabilmek gücü verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İnşallah bir gün bir arada kahvemizi yudumlarız. Sevgilerle...
ada
Moderatör
Moderatör
ada
Röportajlar Vide
MesajKonu: Geri: Röportajlar Röportajlar Icon_minitimePaz Ocak 18, 2009 6:07 pm

DOKTORLAR DİZİSİNİN YAKIŞIKLISI BEKİR AKSOY KONUŞTU: DİZİLERDE KALİTE YOK

"DİZİLERDE KALİTE YOK"
Bekir Aksoy programda, Türkiye'deki televizyon anlayışını da ele aldı. Ekranlardaki dizi fırtınasının bir sektör yarattığını, tıpkı bir şirket gibi, iş yapan, para kazandıran dizilerin ekranlarda kaldığını, diğerlerinin elendiğini anlatan Aksoy; "Televizyonda kaliteden çok ratinge endeksli hareket edildiği için sorun yaşanmaktadır" dedi.
Aksoy, bununla birlikte, gerçek başarıyı, kalitesinden ödün vermeden yayınlanan dizilerin elde ettiğini söyledi ve şöyle konuştu: "Kalitesi de düşünülerek yapılan işlerin, hem zamanla halk tarafından sahiplenildiği hem de yıllarca varlığını sürdürdüğünü görüyoruz. Mesela İkinci Bahar, Süper Baba byle dizilerdi. İlk başlarda düşük ratinglerle ilerleyen, ama zamanla sahiplenilen ve bir sonraki bölümü iple çekilir hale gelen dizilerdi. Bugün tekrarı yayınlansa yine izlenecek çalışmalar bunlar. Diğerleri ise, kalitesiz işlerse çöp olup gidecektir"
"Çok teklif alıyorum, ama utanacağım işler yapmayacağım"
Bekir Aksoy, iş yaşamında seçici davranmasıyla ilgili bir soru üzerine de, "Sanırım ben yeterince profesyonel değilim. Profesyonelliğin gereği işini yapıp karşılığında para almaktır. Ben biraz daha duygusalım. Utanacağım, sıkılacağım işler yapmak istemiyorum" dedi.
"Bana kimse 'elinde silahla karizmatiksin' demesin"
Aksoy, "Dışarı çıktığımda kimseye, 'Vay ne güzel mafya babası olmuşsun' ya da 'elinde silahla amma da karizmatik duruyosun' dedirtmeyeyim istiyorum. Yaptığım işten utanmak istemiyorum" diye konuştu. Aksoy, Doktorlar dizisini kabul etme nedeni olarak da bunu göstererek, "Dedim ki herkes can alıyor, biz can vereceğiz, insanlara hayat vermek için uğrşacağız dizide. Bizim dizimizde doktorlar var, hastalar var. Hayatta da böyle. Bizi izleyenler, kendilerinden de bir parça görüyor" dedi.
"Herkesten marka olmaz ki..."
Ünlülerin dünyasında özellikle vurgulanan "marka olma" konusu da programın tartışma konularından biriydi. marka olmanın bir tescil meselesi olduğnu söyleyen Aksoy, "sanatçıya kim o tescili veriyor, kim onaylıyor bilmiyorum," dedi.
Sanatçı olmanın ve sanat dünyasınd bir marka olmanın, kişinin kültürel ve entelektüel birikimiyle, yaratıcılığıyla ve onu geliştirmesiyle bağlantı olduğunu söyleyen Aksoy, şöyle konuştu: "Kültürel birikim ben gazete okuyorum demekle olacak bir iş değil. Kaldı ki onu bile yapmayanı var. Şöhretle marka olunur mu derseniz, o da olmaz. Televolelere, magazin programlarına çıka çıka isim yaparsınız. Bir süre korursunuz o ismi... Sonra yaşınız ilerler ya da başka insanlar çıkar ortaya, unutulmaya başlarsınız. Bir şirketin kurumsallaşması, marka yaratması için nasıl şartsa bu da öyle. Kaliteli ve kalıcı şeyler yaparsanız marka olabilirsiniz. Ben markayım diyen sanatçılardan böyle olanı var mı? ne kadar tatlı dilimmi Bekir Aksoy programda, Türkiye'deki televizyon anlayışını da ele aldı. Ekranlardaki dizi fırtınasının bir sektör yarattığını, tıpkı bir şirket gibi, iş yapan, para kazandıran dizilerin ekranlarda kaldığını, diğerlerinin elendiğini anlatan Aksoy; "Televizyonda kaliteden çok ratinge endeksli hareket edildiği için sorun yaşanmaktadır" dedi.
Aksoy, bununla birlikte, gerçek başarıyı, kalitesinden ödün vermeden yayınlanan dizilerin elde ettiğini söyledi ve şöyle konuştu: "Kalitesi de düşünülerek yapılan işlerin, hem zamanla halk tarafından sahiplenildiği hem de yıllarca varlığını sürdürdüğünü görüyoruz. Mesela İkinci Bahar, Süper Baba byle dizilerdi. İlk başlarda düşük ratinglerle ilerleyen, ama zamanla sahiplenilen ve bir sonraki bölümü iple çekilir hale gelen dizilerdi. Bugün tekrarı yayınlansa yine izlenecek çalışmalar bunlar. Diğerleri ise, kalitesiz işlerse çöp olup gidecektir"
"Çok teklif alıyorum, ama utanacağım işler yapmayacağım"
Bekir Aksoy, iş yaşamında seçici davranmasıyla ilgili bir soru üzerine de, "Sanırım ben yeterince profesyonel değilim. Profesyonelliğin gereği işini yapıp karşılığında para almaktır. Ben biraz daha duygusalım. Utanacağım, sıkılacağım işler yapmak istemiyorum" dedi.
"Bana kimse 'elinde silahla karizmatiksin' demesin"
Aksoy, "Dışarı çıktığımda kimseye, 'Vay ne güzel mafya babası olmuşsun' ya da 'elinde silahla amma da karizmatik duruyosun' dedirtmeyeyim istiyorum. Yaptığım işten utanmak istemiyorum" diye konuştu. Aksoy, Doktorlar dizisini kabul etme nedeni olarak da bunu göstererek, "Dedim ki herkes can alıyor, biz can vereceğiz, insanlara hayat vermek için uğrşacağız dizide. Bizim dizimizde doktorlar var, hastalar var. Hayatta da böyle. Bizi izleyenler, kendilerinden de bir parça görüyor" dedi.
"Herkesten marka olmaz ki..."
Ünlülerin dünyasında özellikle vurgulanan "marka olma" konusu da programın tartışma konularından biriydi. marka olmanın bir tescil meselesi olduğnu söyleyen Aksoy, "sanatçıya kim o tescili veriyor, kim onaylıyor bilmiyorum," dedi.
Sanatçı olmanın ve sanat dünyasınd bir marka olmanın, kişinin kültürel ve entelektüel birikimiyle, yaratıcılığıyla ve onu geliştirmesiyle bağlantı olduğunu söyleyen Aksoy, şöyle konuştu: "Kültürel birikim ben gazete okuyorum demekle olacak bir iş değil. Kaldı ki onu bile yapmayanı var. Şöhretle marka olunur mu derseniz, o da olmaz. Televolelere, magazin programlarına çıka çıka isim yaparsınız. Bir süre korursunuz o ismi... Sonra yaşınız ilerler ya da başka insanlar çıkar ortaya, unutulmaya başlarsınız. Bir şirketin kurumsallaşması, marka yaratması için nasıl şartsa bu da öyle. Kaliteli ve kalıcı şeyler yaparsanız marka olabilirsiniz. Ben markayım diyen sanatçılardan böyle olanı var mı? ne kadar tatlı dilimmi
**Selcan
Bölüm Başkanı
Bölüm Başkanı
**Selcan
Röportajlar Vide
http://www.yaseminergene.net www.dizifilm.com www.kutsi.tv
MesajKonu: Geri: Röportajlar Röportajlar Icon_minitimeCuma Ocak 15, 2010 7:50 pm

bekir abim yha süpersin sen kralsın kral yok senin gibisi yha çok seviyorumm seni röportajlar için sao lcnm yhaa

Röportajlar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası